FOTEL DOBREGO BRZMIENIA

Fotel Dobrego Brzmienia to cykl wywiadów z wyjątkowymi artystami, przeprowadzanych w sklepie Ministerstwo Dźwięku firmy Trimex Poland.

Image

CZYM JEST FOTEL DOBREGO BRZMIENIA?

Jest taki fotel, który „Dobrze Brzmi”. Fotel ten stoi w salonie Ministerstwo Dźwięku w Warszawie, a na fotelu zasiadają raz na miesiąc wyjątkowi Artyści. Z Artystami przeprowadzamy ciekawe wywiady, które nagrywamy, a filmy są uatrakcyjniane fragmentami ich twórczości. To naprawdę Dobrze Brzmi. Wszystkie wywiady są udostępniane na naszym kanale Trimex Poland na platformie YouTube i notują coraz większą oglądalność. Widać, że oglądający lubią Dobre Brzmienie.

Fotel Dobrego Brzmienia powstaje we współpracy z portalem Ton i Nuta.

WYWIADY

Prezentujemy siódmy wywiadu z cyklu "Fotel Dobrego Brzmienia" w Ministerstwie Dźwięku by Trimex Poland. Tym razem na Fotelu Dobrego Brzmienia zobaczymy legendę polskiego hip-hopu! Zaszczycił nas Jano OMP. Jano to raper, od urodzenia związany z warszawskim Wilanowem. Swoją przygodę z hip-hopem rozpoczyna w latach 90', gdy wraz z kumplem z podwórka producentem O$ką, zakłada w 1996 roku grupę OMP – Olimpu Muzyczna Plejada. W roku 1997 zespół wydaje swój pierwszy nielegal "Kobieto wspaniała", a już w 1998 roku przy współpracy z Asfalt Records, ukazuje się pierwszy legalny album Wilanowiaków "Wilanów...zobacz różnicę".

Zobacz więcej...

Prezentujemy szósty wywiad z cyklu "Fotel Dobrego Brzmienia" by Trimex Poland. Tym razem zaszczycił nas zasłużony perkusista i menadżer zespołu Budka Suflera - Tomasz Zeliszewski. Tomasz Zeliszewski (ur. w 1955 r. w Tarnowie) karierę perkusisty rozpoczynał w miejscowych zespołach Va Banque i Bałtowie. W Budce Suflera (i Lublinie) od marca 1975 r. Obok Lipki jedyny muzyk, który zagrał na wszystkich studyjnych i koncertowych albumach zespołu. Znany z fantazyjnej gry na bębnach i szczerych do bólu tekstów, którymi zadebiutował na albumie Czas czekania, czas olśnienia (a później m.in. autor wszystkich tekstów na płycie Noc oraz słów do przebojowego Jeden raz).

Zobacz więcej...

Prezentujemy piąty wywiad z cyklu "Fotel Dobrego Brzmienia" by Trimex Poland. Tym razem zaszczycił nas znakomity włoski artysta Luigi Pagano! Luigi Pagano oprócz wywiadu zagrał i zaśpiewał nam kilka utworów na żywo w naszym salonie Ministerstwo Dźwięku, podłączając swoją gitarę elektryczną do kolumn głośnikowych Davis Acoustics poprzez wzmacniacz lampowy Pier Audio. Fragmenty znalazły się w wywiadzie! Luigi Pagano grał z Paulem McCartneyem, występował z największymi gwiazdami kina, koncertował na całym świecie. Do Polski sprowadziła go… miłość. Pochodzi z Neapolu i ma w sobie wszystko to, czego oczekiwalibyście po Włochu – radość, energię, otwartość.

Zobacz więcej...

Prezentujemy czwarty wywiad z cyklu "Fotel Dobrego Brzmienia" by Trimex Poland. Tym razem zaszczycił nas znakomity zespół Lebowski w niepełnym składzie. Wywiad ten był nietypowy z kilku względów, ale głównie dlatego, że nie odbył się w naszym salonie Ministerstwo Dźwięku. Tym razem to my pojechaliśmy spotkać się z artystami aż w Szczecinie. Lebowski to zespół, którego styl słuchacze określają mianem „muzyki do nieistniejącego filmu”, stanowiący mieszankę art rocka, rocka progresywnego oraz muzyki filmowej. Wydany w 2010 r. debiutancki album „Cinematic”, jest hołdem złożonym wybitnym postaciom polskiego kina.

Zobacz więcej...

Prezentujemy trzeci wywiad z cyklu "Fotel Dobrego Brzmienia" w Ministerstwie Dźwięku by Trimex Poland. Tym razem na Fotelu Dobrego Brzmienia zasiadł znakomity skrzypek, kompozytor i producent muzyczny Tomasz Mreńca! Tomasz Mreńca to znany wśród słuchaczy ambientu artysta, który ceniony jest za oryginalne podejście do muzyki instrumentalnej. Jego elektroniczno-akustyczne kompozycje balansujące na pograniczu gatunków zostały dostrzeżone nie tylko przez odbiorców, ale również przez wielu krytyków muzycznych oraz reżyserów filmowych i teatralnych. Na swoim koncie posiada dwa solowe albumy – wydany w 2016 „Land” oraz „Peak” z 2018 roku.

Zobacz więcej...

Prezentujemy drugi wywiad z cyklu "Fotel Dobrego Brzmienia" w Ministerstwie Dźwięku by Trimex Poland. Tym razem na Fotelu Dobrego Brzmienia zasiadła znakomita skrzypaczka i kompozytorka YLO Violin, która dzięki swojej działalności koncertowej zwiedziła niemal cały świat! YLO VIolin (Ilona Perz-Golka) jest z wykształcenia skrzypaczką, ukończyła Akademię Muzyczna we Wrocławiu oraz Konserwatorium Hogeschool w Enschede w Holandii. W swojej bogatej karierze występowała z licznymi zespołami kameralnymi oraz pracowała w orkiestrze Filharmonii Sudeckiej. Jak sama mówi: „Dzięki występom zwiedziłam kawał świata”.

Zobacz więcej...

Wywiad z fenomenalnym artystą młodego pokolenia - Gniewomirem Tomczyk. Jest to początek cyklu spotkań z artystami o nazwie "Fotel Dobrego Brzmienia" w salonie Ministerstwo Dźwięku by Trimex Poland. Gniewomir Tomczyk to perkusista, a także założyciel projektu „Gniewomir Tomczyk / Project”, pracujący na stałe w zespole Xxanaxx, z producentką Min T oraz twórcą muzyki filmowej Danielem Bloomem. Gniewomir Tomczyk po debiutanckim koncept albumie Event Horizon, nawiązującym do tematyki kosmosu, oraz drugim, koncertowym Quality Jazz Live, na płycie Pieces of My Journey zobrazował w metafizycznym kontekście swoją artystyczną drogę.

Zobacz więcej...