HISTORIA

TRIMEX? Nie do wiary! Czy to naprawdę już tyle lat? Kiedy w 1990 roku powstawał Trimex nasi Klienci mieli zupełnie inne preferencje w zakresie słuchania. Dorośli na swoich „wypasionych” Danielach (ciągle uważane za najlepsze gramofony w tamtych czasach) słuchali nagrań z czarnych płyt lub odtwarzali muzykę zapisaną na magnetofonach szpulowych, produkowanych na licencji Grundiga. Młodzież natomiast do odtwarzania pocztówek dźwiękowych wciąż używała prymitywnych gramofonów Bambino. Takich walizkowych, przenośnych (cha, cha – z wkładką piezoelektryczną, eliptycznym dwuwatowym głośnikiem wbudowanym w wieko obudowy i wzmacniaczem na ECL82), które nosiło się od domu do domu, tam gdzie właśnie odbywała prywatka (kiedyś tak się mówiło na imprezy). Niektórzy z naszych aktualnych Klientów słuchali co najwyżej bicia serca albo głosu swoich matek, ponieważ dopiero co się urodzili. Nasze pierwsze produkty, od których rozpoczęliśmy handel najczęściej nie zaspokajały oczekiwań klientów. Kolumny głośnikowe Dali 104? Gdzie w „czymś takim” zmieści się odpowiednio duży głośnik niskotonowy? I jak „coś takiego” może „dać czadu”, skoro „to” prawie wcale nie wydaje z siebie basu (pozornie). Altus – Tonsila! To było to! Na tamte czasy, oczywiście.

A do tego wzmacniacz łódzkiej Foniki - WS701. No, chyba, że ktoś miał Technicsa, plus korektor graficzny - ten to dopiero był gość! Czy można tak "wypasiony" sprzęt zastąpić wzmacniaczem A400X, Pioneera, który nie tylko nie posiadał korektora graficznego to, o zgrozo, nie miał ani jednej gałki do regulacji barwy tonu! A między innymi takie wzmacniacze proponowaliśmy wtedy naszym Klientom.

Rozpoczynaliśmy skromnie. Na początku głośniki duńskiej firmy Dantax. Design – super. Z jakością niestety gorzej. Potem były głośniki DALI. Gramofony Rega, cały przekrój produktów NAD, Unison Research wraz z Opera Loudspeakers, wreszcie FOCAL, Exposure i krótko Cyrus. Ze wszystkimi dystrybuowanymi markami byliśmy obecni na kolejnych edycjach Audio Video Show. Zawsze staraliśmy się jak najlepiej zaprezentować walory naszych produktów. Poważnym elementem naszej dystrybucji było okablowanie IXOS, który po czasie skończył swój żywot producenta.

OBECNIE

Od września 2019 roku nasza firma została przeobrażona z Trimex spółka jawna na Trimex Poland sp. z o. o., co może stanowić nowy rozdział w historii firmy.

Wróćmy na chwilę do roku 1999. Pierwszy wzmacniacz cyfrowy Petera Lyngdorfa marki Tact Millennium. Pomimo niewątpliwie doskonałych parametrów długo nie znajdował zwolenników. Nic dziwnego - konstrukcja skrajnie nowatorska, urządzenie drogie, inne niż to, do czego byli przyzwyczajeni audiofile. Minęło kilka lat i nowe konstrukcje Lyngdorfa mają już swoich wyznawców. Szybkość, neutralność, przejrzystość, potężna moc i zniekształcenia zredukowane do niewyobrażalnie niskiego poziomu znalazły wreszcie uznanie. Potem było wiele innych, doskonałych urządzeń. Wprowadziliśmy też na polski rynek nowy produkt firmy Lyngdorf Audio – wzmacniacz TDAI-3400. Na wskroś nowoczesny, jak to Lyngdorf i z pełnym streamingiem. Potężna moc, niedościgniony system korekcji akustycznej pomieszczenia: RoomPerfect oraz wiele nowatorskich rozwiązań. W dwóch słowach - super jednostka. Dla poszerzenia grona kupujących został wprowadzony najnowszy produkt firmy Lyngdorf Audio, czyli urządzenie wielofunkcyjne, o jeszcze bogatszym wyposażeniu, lecz ponad dwu i półkrotnie tańsze od TDAI-3400. Jednak ten maluch o symbolu TDAI-1120 to nie jakaś zabawka. TDAI-1120 potrafi wiele i nie boi się wyzwań. Lyngdorf Audio to obecnie również producent głośników, łączących cechy audiofilskie z doskonałym designem. Dla wielbicieli kina domowego mamy skonstruowany przez firmę Lyngdorf Audio procesor wielokanałowy oraz dwukanałowe końcówki mocy o dużej (jak to Lyngdorf) wydajności prądowej i mocy 2x400W. Obecnie firma Lyngdorf Audio wprowadza wielokanałową końcówkę, dedykowaną do kina domowego.

Po zakończeniu produkcji przez firmę IXOS długo szukaliśmy jej następcy. Wybór padł na inną brytyjską firmę, TCI Cables. Kable oferowane przez tę firmę poza jakością oferują, podobnie jak IXOS, przystępne ceny. „W skrócie? Dobre kable, warte zainteresowania (…) Za naprawdę niewielkie pieniądze dostajemy rasowy, audiofilski kabel o przyjaznym charakterze.” (cytat z jednego z internetowych magazynów).

W dziedzinie głośników związaliśmy się z francuską firmą: Davis Acoustics. Kolumny głośnikowe, produkowane przez Davisa charakteryzują się doskonałym dźwiękiem, przestrzennością i precyzją. Są ponadto łatwe do napędzenia i mają przystępne ceny.

Następnym produktem, jaki firma Trimex Poland wprowadziła na polski rynek audio to wzmacniacze lampowe i hybrydy lampowo-tranzystorowe francuskiego producenta Pier Audio. Produkty Pier Audio mają nie tylko ujmujący design, ale reprezentują poziom odtwarzania dźwięku, który z łatwością wznosi się wysoko ponad poziom swojej klasy cenowej.

Nowe wcielenie firmy Trimex spowodowało bardziej ekspansywną działalność. Odnowiliśmy wiele poprzednich i zawarliśmy nowe umowy handlowe. Pracujemy nad wizerunkiem firmy. Realizujemy wiele nowatorskich pomysłów niekoniecznie handlowych, a za to doskonale wpisujących się w szeroko rozumiane audio. Przykładem niech będzie stworzenie projektu Fotel Dobrego Brzmienia, który łączy promowanie firmy z promocją ciekawych Artystów.

Pracujemy też nad pozyskiwaniem nowych, ciekawych produktów handlowych, o których opowiemy za jakiś czas.

Na temat wszystkich opisanych tu urządzeń, a także na temat wielu innych urządzeń audio możecie Państwo osobiście zasięgnąć dodatkowej wiedzy w którymś z naszych sklepów stacjonarnych pod nazwą Ministerstwo Dźwięku w Warszawie i w Radomiu. Spotkacie tam profesjonalną załogę, która nigdy nie odmawia pomocy, fachowo doradzi w szerokim zakresie audio, zorganizuje transport i ewentualny montaż zakupionego sprzętu. Na potwierdzenie wystarczy przeczytać opinię Klientów.

Naszymi produktami handlujemy na zasadach wyłączności na terenie Polski. Zapraszamy do współpracy właścicieli sklepów, instalatorów i architektów!