.

O firmie

TRIMEX? Nie do wiary! Czy to naprawdę już tyle lat?

Kiedy w 1990 roku powstawał Trimex nasi Klienci mieli zupełnie inne preferencje w zakresie słuchania. Dorośli na swoich „wypasionych” Danielach (ciągle uważane za najlepsze gramofony w tamtych czasach) słuchali nagrań z czarnych płyt lub odtwarzali muzykę zapisaną na magnetofonach szpulowych, produkowanych na licencji Grundig’a.

Młodzież natomiast do odtwarzania pocztówek dźwiękowych wciąż używała prymitywnych gramofonów Bambino. Najlepiej takich walizkowych, przenośnych (cha, cha – z wkładką piezoelektryczną, eliptycznym dwuwatowym głośnikiem wbudowanym w wieko obudowy i wzmacniaczem na ECL82), które nosiło się od domu do domu, tam gdzie właśnie odbywała prywatka (kiedyś tak się mówiło na imprezy). Niektórzy z naszych aktualnych Klientów słuchali co najwyżej bicia serca albo głosu swoich matek, ponieważ dopiero co się urodzili.

Nasze pierwsze produkty, od których rozpoczęliśmy handel najczęściej nie zaspokajały oczekiwań klientów. Kolumny głośnikowe Dali 104? Gdzie w „CZYMŚ TAKIM” zmieści się odpowiednio duży głośnik niskotonowy? I jak „COŚ TAKIEGO” może „dać czadu”, skoro „TO” prawie wcale nie wydaje z siebie basu (pozornie). Altus – Tonsila! To było to! Na tamte czasy, oczywiście.

A do tego wzmacniacz łódzkiej Foniki - WS701. No, chyba, że ktoś miał TECHNICS’a, plus korektor graficzny - ten to dopiero był gość! Czy można tak wypasiony sprzęt zastąpić wzmacniaczem A400X, Pioneer’a, który nie tylko nie posiadał korektora graficznego to, o zgrozo, nie miał ani jednej gałki do regulacji barwy tonu! A między innymi takie wzmacniacze proponowaliśmy wtedy naszym Klientom.

Rozpoczynaliśmy skromnie. Na początku głośniki duńskiej firmy Dantax. Design – super. Z jakością niestety gorzej.

Jako, że rozpoczęliśmy nasze kontakty handlowe od Danii szybko zmieniliśmy dostawcę na producenta wspomnianych już wcześniej głośników DALI.

I to się przyjęło!

Firma Dali swoimi produktami szybko zaskarbiła sobie uznanie Klientów. Nawet najwięksi niedowiarkowie uwierzyli, że prawidłowa reprodukcja dźwięku to nie tylko łomoczący bas i często zniekształcone wysokie tony, podbite do nienaturalnego poziomu.

Przekonali się też, że dobry zestaw to nie tylko dobre kolumny, wzmacniacz i źródło. Zauważyli, że ważne jest też okablowanie. Tu z pomocą przyszedł nam IXOS ze swoimi solidnymi kablami w przystępnej cenie. Obok istniejącego w tym czasie na polskim rynku Monster’a był to chyba drugi producent tak różnorodnych połączeń kablowych (oj, łączyło się wtedy różne standardy, łączyło) i wielu niezłych kabli głośnikowych.

Potem Rega ze swoimi super gramofonami oraz NAD z całokształtem zawsze doskonałych produktów.

Rok 1999. Pierwszy wzmacniacz cyfrowy Petera Lyngdorfa marki TACT Millennium. Pomimo niewątpliwie doskonałych parametrów długo nie znajdował zwolenników. Nic dziwnego, konstrukcja skrajnie nowatorska, urządzenie drogie, inne niż to, do czego byli przyzwyczajeni audiofile.

Minęło kilka lat i nowe konstrukcje LYNGDORF'a mają już swoich zwolenników. Szybkość, neutralność, przejrzystość, potężna moc i zniekształcenia zredukowane do niewyobrażalnie niskiego poziomu znalazły wreszcie uznanie.

Dziś TRIMEX posiada w ofercie poza wspomnianymi LYNGDORF’em wyroby francuskiej firmy FOCAL. Wychodząc naprzeciw coraz nowym wymogom odbiorców zmieniliśmy ofertę w zakresie systemów audio. Mamy do zaoferowania sprzęt angielskiej firmy EXPOSURE. Klasyczna, bezkompromisowa konstrukcja, szlachetne brzmienie, potężna energia oto cechy tych urządzeń.

Miłośników brzmienia lampowego zadowolą z pewnością produkty UNISON RESEARCH (super wzmacniacze lampowe) UNICO (hybrydy lampowo-tranzystorowe) oraz OPERA LOUDSPEAKERS, kolumny głośnikowe o typowym dla włoskich designerów wspaniałym wyglądzie i super brzmieniu.

Ostatnio wprowadziliśmy coś, co jest teraz absolutnie „na czasie”, coś, co znajduje uznanie wśród miłośników nowoczesności, coś, co nakreśla nowe ramy pozyskiwania, magazynowania i odtwarzania muzyki. CYRUS to jeden z prekursorów w dziedzinie streamingu, producent najbardziej zaawansowanych technologicznie systemów odtwarzających pliki o „największej gęstości”, twórca najnowocześniejszych systemów audio. LYRIC, najnowsza konstrukcja firmy CYRUS jest najlepszą wizytówką tej firmy.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY…

JoomShaper